טיפולים תקופתיים לרכב

טיפולים תקופתיים לרכב לצורכי תחזוקת הרכב חשובים לשם בטיחות בזמן נסיעה ושמירה על הרכב.
חשוב לעשות טיפול תקופתי לרכב כל מספר חודשים וזאת בהתאם לשימוש ברכב. טיפול תקופתי כולל החלפת שמנים, בדיקת מערכת הקירור של הרכב, בדיקת בלמים, בדיקת מצבר, בדיקת לחץ אוויר תקינה בצמיגי הרכב. בדיקות אלו נקראות גם בדיקת עשרת אלפים והן בדיקות מקיפות והכרחיות לבטיחות הנוסעים ולתקינות רכבכם.
בדיקות חורף הכרחיות לשם נהיגה בטוחה ברכב בחורף. הבדיקה כוללות בדיקת צמיגים, בדיקות בטיחות לרכב כגון בדיקות מכניות למניעת החלקה בנהיגה בתנאי מזג אוויר חורפיים.
הכנת הרכב לטסט הינה בדיקה מקיפה בהתאם לדרישות של משרד הרישוי. הכנה של הרכב לטסט עשית על ידי צוות מקצועי. היא תאפשר לכם לעבור אותו בקלות ותאתר ליקויים אפשריים לקראת הטסט.
מוסך מונזה מעניק שירות לכל סוגי הרכבים.

טיפולים לרכב

  • בדיקת תקינות הרכב ומערכות ההיגוי
  • החלפת שמן מנוע
  • הוספת נוזל בלמים
  • הוספת נוזל קירור
  • הוספת נוזל תיבת הילוכים

טיפולים לרכב

  • מצתים
  • מסנני שמן
  • החלפת הבלמים
  • החלפת מערכת טיימינג
  • ועוד

טיפול תקופתי לרכב משמעו לשמור על הבטיחות שלכם לצד תקינות הרכב ושמירה על ביצועי הרכב. טיפול תקופתי לרכב מתבצע לאחר נסיעה של 15,000 ק"מ ברכבים החדשים ואחת ל- 10,000 ברכבים ישנים.

להלן פירוט של חלק מנושאי טיפולים תקופתיים לרכב :

בדיקת מערכת הקירור

כחלק מבדיקה תקופתית נעשה בדיקה למערכת הקירור של הרכב והוספת מים בהתאם. בזמן הנהיגה המנוע מתחמם ותפקיד המים הוא לקרר את המנוע. אם המנוע יגיע לטמפרטורה מסוימת יגרם לו נזק שיביא להרס המנוע ולהשבתת הרכב. בדיקת מערכת הקירור של הרכב והוספת מים בהתאם יבטיחו כי המנוע לא יתחמם יתר על המידה.

החלפת שמן מנוע

במהלך הנסיעה שמן המנוע מאבד מהצמיגות שלו. בנוסף לכך השמנים יכולים אף ליצור משקעים במנוע שיגרמו לנזק לטווח ארוך. החלפת השמן אחת לתקופה חיונית לשמירה על המנוע.

החלפת פילטר שמן

החלפת פילטר שמן נעשית כחלק מהטיפול התקופתי לרכב. חשוב לשים לב שהפילטר שהוחלף הוא המקורי ולא פילטר שמן תחליפי. אמנם הפער הכספי בין השניים לא גבוה מאוד אבל עקב חשיבותו של פילטר זה, אנחנו ממליצים בכל אופן לבחור את המקורי.

החלפת פילטר דלק

תפקידו של פילטר דלק הוא לסנן את הדלק מלכלוכים שיש בו למנוע את כניסתם למנוע. סתימה של פילטר דלק עלולה לגרום לבעיות של זרימת הדלק למנוע, שתוביל להיחלשות של כוח הרכב. החלפת פילטר דלק נעשה בהתאם להוראות היצרן. לרוב ברכבים הישנים החלפת פילטר דלק תעשה כל עשרת אלפים קילומטרים ואילו ברוב הרכבים החדשים ההחלפה תתבצע רק מעל 60,000 קילומטרים.

החלפת פילטר דלק נעשית כחלק מטיפול תקופתי ברכב, אך לא כלולה במחיר הטיפול בדרך כלל.

החלפת רצועת טיימינג

יש להחליף את רצועת הטיימינג לאחר נסיעה של 90 אלף ק"מ או כל חמש שנים, המוקדם מבניהם. תפקידה של רצועת הטיימינג היא לתזמן בין פעולות של חלקי המנוע. רצועת הטיימינג מסתובבת סביב גלגלי שיניים, ומתזמנת את הפעולה בין הבוכנות לשסתומים ולמעשה דואגת שהשסתומים והבוכנות לא יתנגשו זה בזה. חשוב לטפל ברצועת הטיימינג בזמן מכוון שהיא עשויה מגומי עבה ועלולה להיקרע, דבר העלול להביא להתנגשות בין ראש המנוע והשסתומים/בוכנות ולגרום לנזק גדול יותר למנוע.

בדיקת בלמים

בדיקת בלמים חשובה לבטיחות שלנו ברכב. שחיקה של הבלמים תקשה על עצירת הרכב בזמן חירום ולכן חשוב לדאוג שהרפידות במצב תקין. כמו כן, להוסיף נוזל בלמים. במצב של רפידות שחוקות תשמעו צליל צורם מהגלגלים.

לכן ההמלצה שלנו היא לבצע טיפול בזמן ולדאוג שכל הטיפולים ברכב ירשמו בספר של הרכב, כך יהיה לכם מעקב אילו טיפולים נעשו ומתי.